Alarmy dla domu

Alarm domowy został uznany za jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań zapewniających ochronę naszym domom.

Domowe systemy alarmowe są coraz częściej nieodłącznymi elementami domu. To one zapewniają spokój i poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom. Zapewne wielu z nas zadawało, lub zada sobie pytanie: Jaki alarm dopasować do domu i kiedy możemy go zainstalować?Decyzję o zainstalowaniu systemu alarmowego najlepiej podejmować w czasie projektowania domu. Dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy znaczne środki finansowe, lecz także wyeliminujemy problemy związane z późniejszą instalacją na wykończonym już budynku. Nowoczesne alarmy nie tylko zapewnia ochronę przed intruzami, ale może być użyty do wykrywania innych zagrożeń, bo na przykład czujki gazu mogą wykryć nawet niewielkie stężenia niebezpiecznych substancji, czujki zalania wodą wykryją na pojawienie się wycieku, a czujki dymu ostrzegą nas o pożarze. Dzięki czemu, taki system alarmowy jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo nie tylko mienia, ale także oferować poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Ostrzeżenie. Jeżeli w naszym domu często powtarzają się alarmy, których przyczynę trudno wyjaśnić, wówczas powinniśmy zwiększyć naszą ostrożność. Włamywacze często wywołują tego typu alarmy, gdyż chcą w ten sposób właśnie uśpić naszą ostrożność. Zazwyczaj liczą oni na to, że uznamy, iż alarm domowy uległ awarii i nie będziemy go uruchamiać, pozostawiając mieszkanie bez zabezpieczenia. Koniecznie należy wówczas upewnić się że nasz alarm jest sprawny. Jeżeli mimo to wzbudza się bez powodu, powinniśmy bacznie obserwować otoczenie domu lub zlecić to firmie ochroniarskiej.
Bardzo ważnym czynnikiem alarmu, jest odpowiedni dobór jego komponentów. Podjęcie prawidłowych decyzji wymaga profesjonalizmu i fachowej wiedzy – jest to zadanie dla instalatora. Często jednak zdarza się, że chcąc przedstawić atrakcyjną ofertę, zaproponowana konfiguracja alarmu jest bardzo uboga – centrala alarmowa z mniej wygodnym manipulatorem, czy zestaw czujników na które dystrybutor sprzętu aktualnie zaoferował atrakcyjną dla fachowca ofertę promocyjną. Ważnym czynnikiem, mającym często kluczowe znaczenie dla skuteczności alarmu domowego, jest także jego obsługa. To właśnie „czynnik ludzki” jest bardzo częstą przyczyną pogorszenia skuteczności alarmu. Główne błędy to np. pozostawienie prostych haseł dostępu (przez co alarm może być „bezbronny” dla włamywacza), ignorowanie komunikatów (np. sygnalizacji usterki) czy też często nieświadome zmniejszanie zasięgu czujek ruchu (np. zasłaniając czujkę bujnymi roślinami doniczkowymi).

źródło: http://www.alarmyinteldom.pl/