Otwarte kominki od Kwline

Kominek otwarty KWLINE charakteryzuje się tym, że palenisko jest odsłonięte tak jak ognisko. Na taki rodzaj kominków decydują się ci, którzy chcieliby stworzyć niepowtarzalny klimat w domu. Otwarte palenisko pozwala cieszyć się widokiem żywego ognia. Ciepłe światło z ognia jest bardzo relaksujące i niesamowicie widowiskowe. Kominki otwarte KWLINE są najlepszym rozwiązaniem wtedy kiedy mamy zamiar rozpalać w nim tylko od czasu do czasu. W przeciwieństwie do wkładów zamkniętych większość ciepła po prostu ucieka do komina, a jedynie część pozostaje w pomieszczeniu.

Dokonując wyboru otwartego kominka należy też wiedzieć, że te otwarte muszą zużyć więcej drewna (powietrze powoduje szybsze spalanie). Dlatego też, ważne jest aby zapewnić dopływ odpowiedniej ilości powietrza do pomieszczenia, w którym stoi kominek. Jeśli tak nie będzie to powietrze zostanie zassane z innych pomieszczeń, a to zaburzy działanie wentylacji. Nie wolno zapomnieć też, że iskry strzelające z otwartego paleniska mogą łatwo zaprószyć ogień i doprowadzić do groźnego pożaru. Otwartego ognia nie można zostawić bez nadzoru a zwłaszcza przed snem i wyjściem z domu. Dlatego dodatkowo powinno się zabezpieczyć poprzez wyłożenie podłogi wokół kominka, odpowiednim niepalnym materiałem (blachy metalowe, kamienne płyty, płytki ceramiczne, cegły, itp.) można też postawić specjalne ekrany lub parawany.

W przeciwieństwie do innych otwartych kominków z pozostałych firm kominki otwarte KWLINE są bezpieczne i coraz częściej kupowane. Ekran zabezpieczony jest przesuwną siatką drucianą, dzięki temu można bezpiecznie cieszyć się wyjątkowym widokiem palonego drewna.

Zalety:
– płaskie palenisko
– żeliwny, 2 częściowy ruszt
– ukryty popielnik
– ognioodporna farba
– szyber oraz dolot powietrza z zewnątrz – regulowany manualnie
– komora spalania jest wyłożona czarnym, żebrowanym pionowo żeliwem – grubość 25 mm
– stalowa siatka zabezpiecza palenisko przed wydostawaniem się żaru – zintegrowany system podnoszenia

Opcje:
– automatyczny wyciąg spalin wraz z automatyką regulującą dopływ powietrza z zewnątrz
– grill na potrawy
– dystrybutor powietrza

Kupując kominki otwarte KWLINE możemy być pewni, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Produkty KWLINE są jak najbardziej wysokojakościowe, nowoczesne i stworzone tak aby spełniały wszelkie wymagania nawet tych najbardziej wymagających klientów jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

http://www.kwline.pl/kominki-otwarte.html